Alış Satış
Dolar : 4.8430 4.8624
Euro : 5.6778 5.7005
Sterlin : 6.4593 6.5073

Çetin PEKMEZCİ
TUR VE GALİBİYET ALDATMASIN!
2016-11-06 Önemli olan lig maçlarıdır.

PTT Ligi temsilcimiz Büyükşehir  Belediye sporu kupa elemelerinde Düzce Spor karşısın da 120  dakika seyir etme imkanı buldum.Bülent hoca  as kadroya yakın bir on bir ile sahaya çıktı.Bir alt lig temsilcisi rakibi Düzce karşısında ne 90 dakika nede 30 dakikalık uzatma dakikasında rakip kaleye organize bir tek atak yapamadılar.Karşılaşma penaltılara gitti.Usta ayaklar,penaltı atışlarında konuk ekibi 3-2 mağlup ederek  bir üst tura çıktılar.Tebrik ediyorum.

Önemli olan lig maçlarıdır.Pazartesi akşamı Sivas Sporu konuk ettik. Sivas’ın gücü belli.Bülent hoca ideal kadrosunu sahaya sürdü.İlk devre boyunca sadece bir tek pozisyona girebildiler.Devre biterken rakip kalecinin kendi kalesine  attığı gol ile ilk yarıyı 1-0  önde tamamladık.

İkinci yarıya Ergin Keleş hamlesi ile giren  Sivas takımı karşılaşmada dengeyi sağladı.Devrenin başında hazırladığı organize atakla Musa Sinan skoru dengeledi.1-1

Dakikalar 62 yi gösterdiğinde ilk kez rakip kaleye organize giden takımımız  Ekigo ile skoru 2-1 yaptı.Öne geçtik.Sivas takımı skoru değiştirmek için baskı kurdu.İyi kapandık.Rakibe alan bırakmadık.Pozisyon vermedik.Uzatma dakikalarında gol gelmeyince;karşılaşmayı kazanarak puanımızı 7’ye çıkarttık.

Takımı ve Bülent hocamızı kutluyorum.İkide iki yaptılar.

Kazanan takıma eleştiri olmaz düşüncesi  yaygındır.Düzce ve Sivas maçlarının kasetlerini Bülent hocamız ve Yöneticiler birlikte izlesinler.Düzce maçında rakip kaleye gelişen bir organize atak var mı?

Sonra da Sivas maçı için ayni şeyi yapsınlar.Bir buçuk pozisyondan başka,pozisyon bulabilecekler mi?

Takım iki maçı kazandı ama üzerine koyarak değil.Büyük şehirde  birileri Sayın Onursal başkanımızı ve Sayın Başkanımızı yanıltıyor.Tabi idarecilerde yanılmak istedikleri kadar yanılırlar...

Yönetici güce sahip liderler:Danışmanlarını doğru sözlülerden seçmedikleri müddetçe;asla başarılı olamazlar.

Tarihten bir hatırlatma yaparak bağlayalım.İRAN’IN sefahat ehli Hükümdarı NUŞİREVAN’IN  tarihe şerh düşen adaletli ve başarılı yönetimi:DOĞRULARI SÖYLEYEN VEZİRLERİ sayesin de gerçekleşerek hayata geçmiştir.

Mesajı verdiğimi ümit ediyorum.Tabi ki görmek isteyenlere.Başarılar.

Bu makale 3263 kez okunmuştur
Yazarın Diğer Yazıları