Alış Satış
Dolar : 4.8430 4.8624
Euro : 5.6778 5.7005
Sterlin : 6.4593 6.5073

Ali İhsan ERDEM
Ayva çiçek açtı yaz mı gelecek
2013-03-19

Ne kadar da özlemişiz deplasmanda galip gelmeyi, 3 puan almayı vs. vs. yani tam bir yıl önce Bursa da Bursa’yı yenmiştik. O günden bu yana deplasmanda galip gelemiyorduk. Yalnız deplasmanda değil kendi sahamızda dahi zor zekat maç kazanıyoruz. Neyse bunların hepsi bir tarafa 6 puanlık maç denen ordu maçını 3-2 gibi bir skorla kazanıp ipi şimdilikte olsa boynumuzdan çıkardık. İpi ordunun boynuna taktık. Bu iş sırayla mı parayla mı bilinmiyor ama puanla olduğu besbelli. o­nun için aslanlar gibi puanları alacaksın. Ve kümede kalacaksın. Bu konuda egoist olmak lazımdır. Biz düşmeyelim de kim düşerse düşsün Allah yardımcıları olsun. Aylardan bu yanı her gün ölüp ölüp diriliyoruz.

Yolda yolakta kim görse ilk soru bu takımın hali ne olacak küme düşecek miyiz gibi sorulara muhatap oluyorduk. Bizde o­nlara iyimser olun deyip öğüt veriyorduk.

Neyse Allah bizi mahcup etmedi. o­nlar da bizde sevinçliyiz. Futbolcu ve teknik heyete teşekkürler ediyoruz. Gerçekten son yıllardaki en güzel maçı bize seyrettirdi, hele geçen haftadan hafızalarımızda kalan kötü tablonun da dağılmasını sağlamış oldular.

İnşallah bir daha Akhisar maçının ilk 70 dk.’sını yaşamayız. Ama bu saatten sonra işin şaka kaldırır bir yanının olmadığını anlamışlardır. Buradan Bülent hocaya’da teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Hocamız geldiği günden bu yanı takımda bir canlılık ve hareketlilik söz konusu oldu. Burada rakiplerimizin son 20-25 dk larında kabusu olmamızı sağladı.

Rakiplerimizi genelde oyunun son bölümlerinde zor durumda bırakıyoruz. Bu da bizim Bülent hoca ile kazandığımız bir yeniliğimiz oldu. Şu sıkıntılı zor günlerde sakatların cezalıların havada uçuştuğu günde siz takıma sihirli bir elle dokunup bir canlılık getirdiniz. Kim bilir bu sakatlar ve cezalılar da olmasaydı neler neler olurdu, bilemiyoruz. Evet, bu hafta yı kazasız belasız atlattık. İnşallah bu bahar havası biraz uzun sürerde hevesimiz kursağımızda kalmaz. Hele hele Trabzon’a bakınca halimize binlerce şükürler olsun diyorum.      

Bu makale 10659 kez okunmuştur