Alış Satış
Dolar : 4.7174 4.7363
Euro : 5.5201 5.5422
Sterlin : 6.2866 6.3332

Yasak aşk ve cinayet

Eşini sevgilisine öldürtmüş

2015-02-27 - 14:47 tarihinde eklendi.

Yasak aşk ve cinayet

Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde kayıp olarak aranan ve geçen salı günü piknik alanında cesedi bulunan 34 yaşındaki fabrika işçisinin, eşinin azmettirmesiyle, aşk yaşadığı 45 yaşındaki şahıs tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Kahramanmaraş’ın Yavuzselim Mahallesi’nde oturan Ökkeş Şimşek, 8 Şubat’ta çalıştığı fabrikadan izne ayrılarak eşi Yurdagül Ş ve 3 çocuğuyla birlikte Gaziantep’in Nurdağı İlçesi’nin Sarayburun Mahallesi’nde yaşayan babası Bayram Ş’nin evine gitti. Bir gün sonra 9 Şubat günü Ökkeş Şimşek’in eve dönmemesi üzerine eşi Yurdagül Ş, polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis ve jandarmanın aradığı Şimşek, geçen salı günü Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nin Fevzipaşa Mahallesi’ndeki piknik alanda ensesine tabancayla tek el ateş edilerek öldürülmüş halde bulundu.

Ökkeş Şimşek’in öldüren kişi yada kişilerin bulunmasıyla ilgili Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile İslahiye Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Ekipler, Kahramanmaraş, İslahiye ve Nurdağı’ndaki çok sayıda adreste şüpheli yada şüphelilerin bulunması için araştırma yapıp delil toplayarak aralarında Şimşek’in yakınlarının da bulunduğu onlarca kişinin ifadesine başvurdu.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Yurdagül Ş’nin polise kayıp başvurusunda verdiği ifadede eşinin en son arkadaşı olan Mustafa Tuna ile evden ayrıldığını söylemesinden şüphelendi. Polis, servis şoförlüğü yapan Tuna'nın, Kahramanmaraş'tan Nurdağı'na gitmesinin hayatın olağan akışına aykırı bir durum olmadığını göz önünde tutarak hem ölen Ökkeş Ş’nin eşi Yurdagül Ş hem de Mustafa T'yı gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan Yurdagül Ş, eşinin arkadaşı Mustafa T ile gönül ilişkisinin bulunduğunu itiraf ederek cinayeti planlayarak işlediklerini söylediği öğrenildi. Evli ve 5 çocuk babası Mustafa T ise ifadesinde arkadaşı Ökkeş Ş’yi konuşmak için 9 Şubat’ta evinden aldığını ve piknik alanına götürüp ensesine tek el ateş ederek öldürüp kaçtığını söyledi.

Mustafa T, cinayeti işlediği tabancayı ise Nurdağı İlçesi’nde dereye atıp olaydan sonra dikkat çekmemek için Ökkeş Şimşek'in yakınlarına taziye ziyaretinde bulunduğunu da anlattı. Yasak ilişki yaşayan Mustafa T ve Yurdagül Ş'nin ifadelerinin ardından ekipler, olayda kullanılan tabancayı Nurdağı’nda buldu. Güvenlik güçleri gözaltındaki Mustafa T ve Yurdagül Ş'ye cinayet öncesi ve sonrası yardım ettiği öne sürülen Orhan A. ile Ali A.’yı da gözaltına aldı.

Sorgulaması tamamlanan 4 şüpheli işlemlerinin ardından güvenlik önlemleri arasında zırhlı araçlarla ‘Tasarlayarak adam öldürme’ suçundan zırhlı araçlarla İslahiye Adliyesi’ne sevk edildi. Çiftinin 3 çocuğunun ise olayın ardından devlet korumasına alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kurumuna yerleştirildiği bildirildi.

Bu makale 8073 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler