Alış Satış
Dolar : 4.0245 4.0406
Euro : 4.9806 5.0005
Sterlin : 5.7061 5.7485

Emekliye maaşa göre promosyon

Emeklilere promosyon için görüşmeler sürerken; maaşlar '500 liradan az', '500-bin lira arası', 'bin-2 bin lira arası' ve '2 bin lira üstü' şeklinde kademelendirildi. Bu kademelere göre promosyon tutarı değişecek.

2016-08-18 - 15:13 tarihinde eklendi.

Emekliye maaşa göre promosyon

11 milyona yakın emekliye, dul ve yetimlerine banka promosyonu için süreç devam ediyor.
 
BAYRAMDAN ÖNCE BAŞLAMASI BEKLENİYOR
 
Çalışma Bakanlığı ile bankalar arasındaki görüşmeler sürerken; emekliler pazarlıkların bir an önce tamamlanmasını ve Kurban Bayramı';ndan önce ödemelerin başlamasını istiyor.
 
SOYLU AÇIKLAMIŞTI
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, daha önce, emekli aylıklarına göre kademelendirme yaptıklarını açıklamıştı.
 
YÜKSEK MAAŞA YÜKSEK PROMOSYON
 
Bu kademelere göre emekliye ödenecek promosyon tutarı farklılık gösterecek. Yüksek maaşı olan, daha fazla promosyon alacak.
 
4 AYRI TUTAR
 
Bu kademelerin ise ';500 liranın altında maaş alanlar';, ';500-bin lira arası maaş alanlar';, ';bin-2 bin lira arası maaş alanlar'; ve ';2 bin lira üstü maaş alanlar'; şeklinde oluştuğu belirtiliyor. Kademelerin her biri için başka promosyon tutarı belirlenecek.
 
TOPLU ÖDEME DE GÜNDEMDE
 
Emekli, maaşına göre hangi kademeye giriyorsa, orası için belirlenen promosyonu alacak. Promosyonda yıllık tutarın 150 ile 300 lira arasında olması, 3 yıllık promosyonun toplu ödenmesi görüşü hakim.
 
İŞTE O RAKAMLAR
 
Çalışma Bakanlığı ve bankalar bu şekilde anlaşırsa, 500 liranın altında maaşı olanlar 3 yıllık dönem için 450 lira, 2 bin lira ve üstünde maaşı olanlar da 900 lira ödeme alabilecek.
 
BANKADA TUTMA SÜRESİ ETKİLİ
 
Sürenin bitiminin ardından emekliye yine bir 3 yıllık promosyon daha ödenecek. Promosyon tutarında emeklinin maaşını bankada tutma süresinin de etkili olacağı belirtiliyor.
 
Parasının tamamını hemen çekmeyenin ödemede avantajlı olması üzerinde duruluyor.SABAH.COM.TR

 

Bu makale 8566 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Başkan Fatma Şahin GKV’lilerle pasta kestiBaşkan Fatma Şahin GKV’lilerle pasta kesti
  Güncel Haber
  2017-2018 eğitim öğretim yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulundan mezun olacak öğrenciler için düzenlenen baloya katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin öğrencilerle birlikte mezuniyet pastası keserek mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
 • Tarkan Kadooğlu, erken seçimi değerlendirdiTarkan Kadooğlu, erken seçimi değerlendirdi
  Güncel Haber
  TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, 24 Haziran’da yapılacağı açıklanan erken seçimin ardından ülke gündeminin yeniden ekonomi olması gerektiğini vurgulayarak, iş dünyası olarak beklentilerinin artık asli işlerine odaklanmak, siyasi ve ekonomik belirsizliklerden hızla uzaklaşarak, istikrara kavuşmuş bir Türkiye’nin yatırım ve üretimle büyümesine katkı sağlamak olduğuna dikkat çekti.
 • Endoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri GAÜN'de buluştuEndoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri GAÜN'de buluştu
  Güncel Haber
  Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı ve Gastrointestinal Endoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri Derneği iş birliğinde düzenlenen Gaziantep bölge toplantısı Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryum’unda gerçekleştirildi.
 • Feci şekilde can verdi!Feci şekilde can verdi!
  Güncel Haber
  Gaziantep’te elektrik kablosu çekmek için 9 metre yükseklikteki direğe çıkan kişi düşerek hayatını kaybetti.
 • 8 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu: 19 gözaltı8 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu: 19 gözaltı
  Güncel Haber
  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik Mersin merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün sözde Hatay il imamı ile askeri yapılanmanın mahrem imamının da aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.
 • Antep fıstığı cep yakıyorAntep fıstığı cep yakıyor
  Güncel Haber
  'Fıstığın başkenti' olarak bilinen Gaziantep'te bu yıl kurak geçen mevsimin ardından tezgahlarda yerini alan Antep fıstığı fiyatları ile cep yakıyor.
 • NCR İnternational Hospital, TMMOB Gaziantep Şubesi ile Sağlık Protokolü imzaladıNCR İnternational Hospital, TMMOB Gaziantep Şubesi ile Sağlık Protokolü imzaladı
  Güncel Haber
  NCR İnternational Hospital Gaziantep’in önde gelen kurumları ile yaptığı sağlık protokolüne bir yenisini daha ekleyerek seçkin adalarımızdan makine mühendisleri odası ile anlaşma imzaladı.
 • 'Medeniyetin Doğduğu Topraklar: Anadolu' anlatıldı'Medeniyetin Doğduğu Topraklar: Anadolu' anlatıldı
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü işbirliğiyle Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım Keser’in katılımıyla “Medeniyetlerin Doğduğu Topraklar Anadolu” adlı söyleşi gerçekleşti.
 • Biri bunlara dur desin ateş buz tuzağıBiri bunlara dur desin ateş buz tuzağı
  Güncel Haber
  Gaziantep’te gençliğin yok olmasına sebep olan ve halk arasında ateş buz denilen sentetik uyuşturucu maddesini üretmek için zehir tacirleri farklı yöntemler izliyor. Gaziantep’te merdiven altı çalışan bazı Suriyeli doktorlar yüzlerce reçeteye metamfetamin adlı sentetik bir uyuşturucu türü olan ve halk arasında ateş buz adı verilen uyuşturucu maddesinin etkenlerinden olan Lyrica, Aktifet, Nevrotin gibi ilaçlar reçeteye yazıyor. Daha sonra bu ilaçları kentte eczanelerden alıp içindeki etken maddelerden uyuşturucu yapan tacirler, gençliğimizi zehirliyor.
 • Erken seçim için düğmeye basıldıErken seçim için düğmeye basıldı
  Güncel Haber
  Türkiye’nin merakla beklediği erken seçim tarihi belli oldu. 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tüm partiler düğmeye bastı, Gaziantep’te ise seçim heyecanı başladı. Yapılacak olan seçimlerin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Gaziantep il başkanları ise partilerinin seçim gününe kadar hız kesmeden çalışacaklarını kaydettiler.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler