Alış Satış
Dolar : 4.0245 4.0406
Euro : 4.9806 5.0005
Sterlin : 5.7061 5.7485

Türkiye'ye güzel haber! Kritik rakam açıklandı

Türkiye ekonomisine ilişkin 2016 yılı ikinci çeyrek büyüme rakamları açıklandı. Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 3,1 büyüdü.

2016-09-09 - 13:06 tarihinde eklendi.

Türkiye'ye güzel haber! Kritik rakam açıklandı

Türkiye ekonomisine ilişkin 2016 yılı ikinci çeyrek büyüme rakamları açıklandı. Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 3,1 büyüdü.
Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 3,1 büyüdü.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Türkiye ekonomisi geçen yıl yüzde 4 ve bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,8 büyüdü. Öte yandan, Orta Vadeli Program';da büyümenin 2016';da 4,5, 2017 ve 2018';de yüzde 5 olması öngörülüyor.
 
BEKLENTİLER YÜZDE 2,8-3,7 ARASINDAYDI
 
"Büyüme Beklenti Anketi"ne katılan 18 ekonomistin bu yılın ikinci çeyreğine ilişkin büyüme beklentilerinin ortalaması yüzde 3,3 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin ikinci çeyrek büyüme beklentileri en yüksek yüzde 3,7, en düşük ise yüzde 2,8 oldu.
 
EN YÜKSEK BEKLENTİ KAÇTI?
 
Ekonomistlerin 2016 büyüme beklentilerinin ortalaması da yüzde 3,3 olarak ortaya çıktı. Ekonomistlerin 2016 büyüme beklentisi en yüksek yüzde 4, en düşük yüzde 2,6 seviyesinde gerçekleşti.

Bu makale 5619 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Başkan Fatma Şahin GKV’lilerle pasta kestiBaşkan Fatma Şahin GKV’lilerle pasta kesti
  Güncel Haber
  2017-2018 eğitim öğretim yılında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulundan mezun olacak öğrenciler için düzenlenen baloya katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin öğrencilerle birlikte mezuniyet pastası keserek mezun olan öğrencilere başarılar diledi.
 • Tarkan Kadooğlu, erken seçimi değerlendirdiTarkan Kadooğlu, erken seçimi değerlendirdi
  Güncel Haber
  TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, 24 Haziran’da yapılacağı açıklanan erken seçimin ardından ülke gündeminin yeniden ekonomi olması gerektiğini vurgulayarak, iş dünyası olarak beklentilerinin artık asli işlerine odaklanmak, siyasi ve ekonomik belirsizliklerden hızla uzaklaşarak, istikrara kavuşmuş bir Türkiye’nin yatırım ve üretimle büyümesine katkı sağlamak olduğuna dikkat çekti.
 • Endoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri GAÜN'de buluştuEndoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri GAÜN'de buluştu
  Güncel Haber
  Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı ve Gastrointestinal Endoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri Derneği iş birliğinde düzenlenen Gaziantep bölge toplantısı Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryum’unda gerçekleştirildi.
 • Feci şekilde can verdi!Feci şekilde can verdi!
  Güncel Haber
  Gaziantep’te elektrik kablosu çekmek için 9 metre yükseklikteki direğe çıkan kişi düşerek hayatını kaybetti.
 • 8 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu: 19 gözaltı8 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu: 19 gözaltı
  Güncel Haber
  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik Mersin merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün sözde Hatay il imamı ile askeri yapılanmanın mahrem imamının da aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.
 • Antep fıstığı cep yakıyorAntep fıstığı cep yakıyor
  Güncel Haber
  'Fıstığın başkenti' olarak bilinen Gaziantep'te bu yıl kurak geçen mevsimin ardından tezgahlarda yerini alan Antep fıstığı fiyatları ile cep yakıyor.
 • NCR İnternational Hospital, TMMOB Gaziantep Şubesi ile Sağlık Protokolü imzaladıNCR İnternational Hospital, TMMOB Gaziantep Şubesi ile Sağlık Protokolü imzaladı
  Güncel Haber
  NCR İnternational Hospital Gaziantep’in önde gelen kurumları ile yaptığı sağlık protokolüne bir yenisini daha ekleyerek seçkin adalarımızdan makine mühendisleri odası ile anlaşma imzaladı.
 • 'Medeniyetin Doğduğu Topraklar: Anadolu' anlatıldı'Medeniyetin Doğduğu Topraklar: Anadolu' anlatıldı
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü işbirliğiyle Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım Keser’in katılımıyla “Medeniyetlerin Doğduğu Topraklar Anadolu” adlı söyleşi gerçekleşti.
 • Biri bunlara dur desin ateş buz tuzağıBiri bunlara dur desin ateş buz tuzağı
  Güncel Haber
  Gaziantep’te gençliğin yok olmasına sebep olan ve halk arasında ateş buz denilen sentetik uyuşturucu maddesini üretmek için zehir tacirleri farklı yöntemler izliyor. Gaziantep’te merdiven altı çalışan bazı Suriyeli doktorlar yüzlerce reçeteye metamfetamin adlı sentetik bir uyuşturucu türü olan ve halk arasında ateş buz adı verilen uyuşturucu maddesinin etkenlerinden olan Lyrica, Aktifet, Nevrotin gibi ilaçlar reçeteye yazıyor. Daha sonra bu ilaçları kentte eczanelerden alıp içindeki etken maddelerden uyuşturucu yapan tacirler, gençliğimizi zehirliyor.
 • Erken seçim için düğmeye basıldıErken seçim için düğmeye basıldı
  Güncel Haber
  Türkiye’nin merakla beklediği erken seçim tarihi belli oldu. 24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tüm partiler düğmeye bastı, Gaziantep’te ise seçim heyecanı başladı. Yapılacak olan seçimlerin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Gaziantep il başkanları ise partilerinin seçim gününe kadar hız kesmeden çalışacaklarını kaydettiler.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler