Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Primler süresinde ödenmeli

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bu yılın başında ödemesi ertelenen sigorta primleri için tanınan vade doldu. Gaziantep SGK İl Müdürlüğü işverenlerin teşvikler ve yapılandırma olanaklarından yararlanmaya devam edebilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları amacıyla söz konusu prim ödemelerinin yasal süresi içinde yapılması gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

2017-10-11 - 11:24 tarihinde eklendi.

Primler süresinde ödenmeli

SGK İl Müdürü Mehmet Uzun konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2016 yılında asgari ücretin bin 273 TL 50 kuruştan, bin 647 TL’ye yükseltilmesi üzerine, işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirildi ve 2017 yılında da bu destek devam ettirildi. Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak, şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelendi.” dedi.
 
ERTELENEN PRİM TUTARI 218 MİLYONA YAKLAŞTI 
 
Açıklamasında SGK’nın 3 aylık sigorta primi alacağı miktarını da bildiren Uzun, “İlimizde ertelenen sigorta primlerinden; 2016 Aralık ayından 71 milyon 553 bin 346 TL, 2017 Ocak ayından 73 milyon 690 bin 995 TL, 2017 Şubat ayından 73 milyon 602 bin 809 TL, kalan alacağımız var. Toplamda yaklaşık 218 milyon lira alacağımız var. Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi geldi. Bu nedenle, 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayının sonuna kadar ödenmesi gerekiyor. Ayrıca, 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
 
TEŞVİKLERDEN YARARLANMAK İÇİN PRİMLER SÜRESİNDE ÖDENMELİ
 
Uzun, son olarak şunları söyledi: “Bilindiği üzere, işverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödenmesine bağlıdır. Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, hâlihazırda yararlanılan ve yararlanılacak olan asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamak için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçların taksitlerinin de ödenmesi gerekmektedir. Ertelediğimiz sigorta primlerinin zamanında ödenmesi gerektiğini hatırlatıyor ve Sosyal Güvenlik Kurumu olarak işverenlerimizin iş hayatının bolluk ve bereket içinde geçmesini diliyoruz.”  HABER MERKEZİ

Bu makale 926 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Ünlü işadamı FETÖ'den tutuklandıÜnlü işadamı FETÖ'den tutuklandı
  Güncel Haber
  FETÖ'den gözaltına alınan iş adamlarından İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracat Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç; dün akşam sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.
 • Gaziantep'te terör operasyonuGaziantep'te terör operasyonu
  Güncel Haber
  Gaziantep ve Nizip ilçesinde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi.
 • 6 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu6 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu
  Güncel Haber
  Adana merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan FETÖ'nün milli eğitim bölge ablası, il ve ilçe ablalarının yakalanmamak için para, gıda ve kıyafet yardımı yaptıkları ihtiyaç sahibi vatandaşların üzerine hat çıkarıp örgütün haberleşme programı ByLock yükledikleri ortaya çıktı.
 • Plan tutmadı!Plan tutmadı!
  Güncel Haber
  Emniyet, Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu'nun etkin pişmanlıktan faydalanmaması gerektiğini belirtti. Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ile oğlu Taner Nakıboğlu'nun da aralarında bulunduğu 15 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • Yaşlılara Antep Fıstığı dopingiYaşlılara Antep Fıstığı dopingi
  Güncel Haber
  Huzurevi sakinleri Şehitkamil Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikle Antep Fıstığı filmini izlediler. Gaziantep’te vizyona girdiği ilk günden itibaren rekor kıran filmi izleyen yaşlılar keyifli anlar yaşadılar.
 • Beklenen yasa nihayet geliyor!Beklenen yasa nihayet geliyor!
  Güncel Haber
  Türkiye’de çocuklara yönelik istismar haberlerinin her geçen gün artarak gündeme gelmesi ve bu konuda kampanyalar başlatılmasının ardından hükümet harekete geçti. Hükümet bu konuyla ilgili bakanlardan oluşan bir komisyon kurdu. Yapılacak düzenlemelere ilişkin açıklamada bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül; “Çocuk istismarcılarına karşı kimyasal hadım da gündeme gelecek. Çocuklara karşı işlenen suçlar Mahkeme kararıyla, infaz süresince, kimyasallarla cinsel isteği azaltma ve ortadan kaldırma konusunu birkaç gün içinde yürürlüğe koyma hususunda irademiz var.” dedi.
 • Suriye sınırına sevkıyatlar sürüyorSuriye sınırına sevkıyatlar sürüyor
  Güncel Haber
  Türkiye'nin çeşitli illerinden Suriye sınırına gönderilen askeri personellerin sevkıyatı sürüyor. Sınır hattına giden komandolara, Nurdağılı asker yakınları sürpriz yaptı.
 • Kaçak içki operasyonuKaçak içki operasyonu
  Güncel Haber
  Kilis’te, bir araçta yapılan aramada 173 kaçak içki ele geçirildi.
 • 14 ilde FETÖ operasyonu14 ilde FETÖ operasyonu
  Güncel Haber
  Malatya merkezli 14 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda 15 kadın şüpheli gözaltına alındı.
 • Ucuz atlatıldı!Ucuz atlatıldı!
  Güncel Haber
  Gaziantep'te hafriyat kamyonu EDS direğini devirdi.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler