Alış Satış
Dolar : 4.8430 4.8624
Euro : 5.6778 5.7005
Sterlin : 6.4593 6.5073

Bu vatana uzanan eller anında kırılacaktır

Gaziantep savunmasında 200 kişilik fedaisi ile düşmanlara geçit vermeyen Şahinbey ölümünün 98. yılında mezarı başında anıldı.

2018-03-29 - 07:34 tarihinde eklendi.

Bu vatana uzanan eller anında kırılacaktır

 Şahinbey Anıtında düzenlenen anma töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, teröre meydan okuyarak, “Vatan toprakları kesinlikle bölünemeyecek parçalanamayacak, bu vatana uzanan eller anında kırılacaktır” dedi.   
  Şahinbey mezarı başında anıldı 
  98 yıl önce Gaziantep'i işgal eden Fransızlara karşı 200 gönüllü fedaisi ile mücadele eden Şahinbey mezarı başında anıldı. 
  Anma programında ilk olarak Şahinbey Anıtına çiçek konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından lise öğrencileri şiir okudu. 
  Anma törenininde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başta Şahinbey olmak üzere tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, şehadet mertebesinin önemine değindi. Tahmazoğlu,  “Şehadet mertebesi bizim inancımızda peygamberlikten sonra gelen en yüce makamdır. Bu cennet vatanı düşmana çiğnetmemek için kendi hayatlarını seve seve feda ettiler” dedi.  
  “80 milyon bu ülke için canını seve seve verir” 
  80 milyon vatandaşın ülke için canını seve seve vereceğini söyleyen Tahmazoğlu, “Gaziantep’de 6 bin 317 şehit, Çanakkale’de 253 bin şehit ve o günden bugüne binlerce şehit verdik. Son olarak geçtiğimiz yıl Fırat Kalkanı Operasyonunda ve bu yıl Zeytin Dalı Operasyonunda vatanımıza uzanan ellere kahraman ordumuz gereken cevabı verdi ve hadlerini bildirdi. Şehadet bizim için çok önemli. Bu noktada Şahibey’in ‘Bize din için, namus için, bağımsızlık için şehadet şerbeti içmek Ağustos sıcağında suç içmekten daha kolaydır’ sözünü unutmamamız gerekiyor. Düşmanların dünyayı sevdiği kadar bizler şehadeti ölümü seviyoruz. Onun için bu vatan toprakları kesinlikle bölünemeyecek parçalanamayacak, bu vatana uzanan eller anında kırılacaktır” diye konuştu.  
  Minik kız duygulandırdı 
  Başkan Tahmazoğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler şiir okurken ‘İstiklal Marşını En Güzel Okuma’ yarışmasında birinci olan Tuana Kalkan'ın okuduğu İstiklal Marşı alanda bulunanlara duygusal anlar yaşattı. Program şehitler için dua edilmesi ile son buldu. 

Bu makale 1148 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler