Alış Satış
Dolar : 4.5749 4.5932
Euro : 5.4005 5.4222
Sterlin : 6.1442 6.1898

Küsbeoğlu rakipsiz

3 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlık seçimlerinde yeniden aday olduğunu belirten mevcut başkan Ömer Küsbeoğlu, 4 dönemden bu yana yürüttüğü başkanlık görevinde birçok başarılı işlere imza attığını belirterek, Gaziantep esnafına daha fazla hizmet etmek için yeniden aday olduğunu söyledi.

2018-04-14 - 07:44 tarihinde eklendi.

Küsbeoğlu rakipsiz

8 ODAMIZIN BAŞKANI DEĞİŞTİ
Yapılan oda seçimlerinin birlik ve beraberlik içerinde gerçekleştiğini belirten Küsbeoğlu,  “Genel kurullarını yapan oda başkanlarıma hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Yeni seçilen başkanlarımız oldu. Gaziantep’te 8 odamızın başkanı değişti. Tabi bu bir görevdir, bu bir görev değişikliğidir. Bir kısmı kendisi bıraktı,  bir kısmı aday oldu. Tabi en güzel şeyimiz oda seçimlerinin birlik beraberlik içerisinde gerçekleşmiş olması” dedi.
72 ODANIN SEÇİMİ TAMAM
72 odanın seçimini gerçekleştirdiklerini söyleyen Küsbeoğlu, “73 odamızdan 72 tanesinin seçimini yaptık. Ancak bir tanesini gerçekleştiremedik. Genel kurula çoğunluk sağlayamadıklarından dolayı.  O yapılmayan bir odanın seçimini de bizim birlik seçiminden sonra bakanlık bize yetki verecek biz yapacağız” diye konuştu. 
HİZMET ETMEK İSTEYEN HERKES ADAY OLABİLİR
Hizmet etmek isteyen herkesin seçimlerde aday olabileceğini ve demokratik haklarını kullanabileceğini ifade eden Küsbeoğlu, “Demokrasi herkesin hakkıdır. Bizim kimseye aday olamazsın deme hakkımız yoktur. Demokratik bir ülkede herkesin aday olmaya hakkı vardır. Burası hizmet etme yeridir, koltukta oturma yeri değildir. Varsa hizmet etmek isteyen kişiler, ben adaylık tavsiyesinde bulunabilirim. Varsa bizim eksiklerimizi söyleyip, ‘Siz şunu yapmadınız bende bunu yapacağım’ derse memnun olurum ama eksikleri yapmak vaadiyle gelmişse daha güzel olur. Bizde hiç değilse yanlışımız varsa eksiğimiz varsa görmüş oluruz” ifadelerini kullandı.
 DÖNEMDEN BU YANA BAŞKANLIK GÖREVİNİ YÜRÜTÜYORUM
Yeniden başkanlığa aday olacağını ve daha önceki dönemlerde birçok proje gerçekleştirdiklerini vurgulayan Küsbeoğlu, “4 dönemden beri başkanlık görevini yürütüyorum. 5. dönem için yeniden aday olacağım. Çok şükür biz, Cenabı Allah’ın yardımıyla yoktan var ettik. Hizmet binamız yoktu, mesleki eğitim merkezimiz yoktu, protokolde yerimiz yoktu. Çok şükür hepsini de başardık. Hem kendi binamızda oturuyoruz, hem kendi merkezimizde hizmet veriyoruz, eğitim veriyoruz. Hem 3 tane eğitim merkezimizi kurduk.  Türkiye’nin en büyük eğitim merkezleri bizde, en büyük mesleki eğitim çalışmaları bizde, bu durumdan dolayı mutluyuz. Bundan dolayı bütün oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
UNUTULMAYA YÜZ TUTAN MESLEKLERE DESTEK OLACAĞIZ
Yapılacak olan seçimlerde, yeniden başkan olması durumunda unutulmaya yüz tutan meslek dallarına destek vereceklerini belirten Küsbeoğlu,  “Hizmetin sınırı yoktur, yapacağımız ilk işlerden biri, öncelikle kapatılmaya yüz tutan meslek dallarımıza onlara destek vereceğiz. Onların ara elemanlarını yetiştirmeye çalışacağız. Esnafın şu anda ara eleman, çırak sıkıntısı vardır. Çırak işçi yasasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Ciddi şekilde mesleki liselerimizin arttırılmasında ve mesleki liselerinin müşterek olarak çalışılmasında, mesleki liselerde teorik eğitimini görüp, pratik eğitimini ise esnafın içinde görmek kaydıyla, ara eleman sıkıntısını bu şekilde gidermeyi planlıyoruz. Yapacaklarımızın bir diğeri ise esnafımızın tanıtımında, maddi yönden uzun vadeli ve düşük faizli krediler çıkartılması için yardımcı olacağız.  Her zaman esnafımızın yanında olacağız” şeklinde konuştu.
ODA BAŞKANLARIMIZIN VE ESNAFIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUM
Gerçekleşecek olan birlik seçimlerinde, oda başkanlarının ve esnafın desteklerini beklediğini söyleyen Küsbeoğlu, “Bize bu zamana kadar desteğini esirgemeyen bütün oda başkanlarımıza ve esnafımıza çok teşekkür ediyorum. 3 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimlerimizde yine aynı desteklerini bekliyoruz. Bu seçimimizde de İnşallah ahenk içerisinde gerçekleştireceğiz” dedi.
BİLGE ÜLKE GÜZEL

Bu makale 177 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler