Alış Satış
Dolar : 4.7490 4.7681
Euro : 5.4795 5.5014
Sterlin : 6.2306 6.2769

İktidarın yapacağı bir şey kalmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili adayları Gaziantep Ticaret Odası Yönetimini ziyaret etti. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Mehmet Hilmi Teymur, bütün partilere eşit mesafede olduklarını söyledi. Seçim öncesi odayı ziyaret eden parti temsilcilerinin projelerini dinlediklerini anlatan GTO Başkanı Yıldırım, seçimin birlik ve beraberlik havasında gerçekleşmesini temenni ettiklerini ifade etti. CHP Gaziantep Milletvekili adayı Dr. Bayram Yılmazkaya da 16 yıllık iktidarın artık Türkiye’de ekonomiyle ilgili yapacağı bir şey kalmadığını ifade etti.

2018-06-13 - 21:03 tarihinde eklendi.

İktidarın yapacağı bir şey kalmadı

EKONOMİDEN HERKES RAHATSIZ
 
Ülkenin durumunun ortada olduğunu ifade eden CHP Gaziantep Milletvekili adayı Bayram Yılmazkaya, “Ekonomiden herkes rahatsız. Yardım alan varoşlardaki toplumda ekonomiden rahatsız. 16 yıllık iktidarın artık Türkiye’de ekonomiyle ilgili yapacağı bir şey kalmadığını düşünüyoruz. Son anda 10 milyar dolarlık bir İngiltere yardımıyla doları zorla 4,5 TL’de tuttular. Bu şekilde nereye kadar gidebiliriz. Bunun sıkıntısını en fazla yaşayanlardan birisi sizlersiniz. Hükümet ekonomiyi tamamen beton ve inşaat üzerine oturturdular. 2008 yılına kadar ülkede muazzam şeyler yapıldı. Bizde bunu inkar etmiyoruz. Ancak sonrasında ipin ucu kaçtı. Böyle dar bir boğazda bundan sonra bu iktidarın vereceği, yapacağı bir şey var mı ki daha ileriye götürebilsinler. Bütün vaatlerinin temelinde inşaat var. 3. Köprü, 3. Havalimanı, şimdi Kanal İstanbul. Tamam inşaatta olsun ama üretim de olsun. Sanayi de daha fazla kalkınsın.”
 
EMRİNİZDE OLACAĞIM
 
CHP Gaziantep Milletvekili adayı İrfan Kaplan ise, “Seçildiğim günden itibaren Gaziantep’in, Gaziantep Ticaret Odası’nın ve diğer kuruluşların emrinde olacağım. Desteklerinizi bekliyorum” dedi.
 
BÜTÜN PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİZ
 
GTO Başkanı Tuncay Yıldırım da yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Odamıza kayıtlı 26 bin üyenin 19 bini faaldir. Gaziantep ve bölgenin en büyük ekonomik çatı örgütüyüz. Diğer odalar ve sivil toplum örgütlerinde olduğu gibi bizim bu 26 bin üyemizin de hepsi farklı fikirlerde farklı görüşlerde veyahut aynı fikir ve aynı görüştedirler. Her siyasal yapıdan üyemiz var. Biz Ticaret Odası olarak da tüm siyasi fikirlere eşit mesafede durmak zorundayız. Bizim 120 yıllık geleneğimiz içerisinde hükümete her ne kadar ekonomik katkılar sağlamak olsa da bizim aynı zamanda bu şehre sosyal ve kültürel katkılar sağlamak durumundayız. 24 Haziran sonrasında ülkemiz için en hayırlısı ne ise ülkemizin huzur ve refahı noktasında bizlerde elimizden gelen katkıyı oluşacak siyasal yapı içerisinde sağlayacağız. Odamız 26 bin üyesiyle Gaziantep ticaret hayatının bütün kılcal damarlarına nüfuz etmiş ekonominin ve sosyal hayatın her noktasında bulunan oluşturmuş olduğu 105 kişilik meclisiyle de şehrin bir röntgenini çeken sivil toplum örgütüdür. Bu röntgeni yönetimimize yansıttık. Şehrin temsil noktasında da elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz” dedi.
 
Ziyarete CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, CHP Milletvekili adayları Hüseyin Yalçın, Özgür Yılmaz ve Hüseyin Cahit Kargıner, CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz da eşlik etti.
 
ÇETİN KARABIYIK

Bu makale 165 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Saadet Partisi GTO'da ekonomideki çözüm hedeflerini anlattıSaadet Partisi GTO'da ekonomideki çözüm hedeflerini anlattı
  Güncel Haber
  Saadet Partisi Gaziantep İl Teşkilatı ve İl Başkanı Mehmet Karalar, Gaziantep Milletvekili adayları Ahmet Faruk ÜNSAL, Av.Halil KILIÇ, Mustafa AKAR, Mustafa ÖZTÜRK ve Ali MULLAOĞLU , Gaziantep Ticaret Odasını ziyaret ederek GTO yönetimiyle Saadet Partisi’nin üretim temelli ekonomiye bakış açısını ve politikalarını paylaştı.
 • Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Adalet Bakanı Gül'den GSO'ya ziyaretBaşbakan Yardımcısı Şimşek ve Adalet Bakanı Gül'den GSO'ya ziyaret
  Güncel Haber
  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret ederek, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ve Yönetim Kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti.
 • Gözyaşları Nülifer için aktıGözyaşları Nülifer için aktı
  Güncel Haber
  Ramazan Bayramı’nın son günü geçirdiği kalp krizi sonucu hastanede yoğun bakıma alınan ve bir süre tedavi altında kaldıktan sonra dün sabaha karşı hayata gözlerini yuman gazetemiz İmtiyaz sahibi ve Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ın kız kardeşi Avukat Nülifer Ay(37) gözyaşlarıyla toprağa verildi. Genç avukatı son yolculuğuna yüzlerce kişi dualarla uğurladı.
 • Müjdeleriyle gelecekMüjdeleriyle gelecek
  Güncel Haber
  24 Haziran’da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri öncesinde miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Gazianteplilere hitap edecek ve Gazianteplilerden ittifaka ve AK Parti’ye oy isteyecek.
 • Her şey yasaktı!Her şey yasaktı!
  Güncel Haber
  Doğu ve Güneydoğulu iş adamları Gaziantep'te düzenlenen yemekte AK Partili milletvekilleri bir araya geldi. Gecede konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gaziantep'te yaşayan Doğulu ve Güneydoğuluların yoğun ilgi gösterdiği yemekte konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ak Parti iktidarı öncesinde eski Türkiye'de "Kürtüm" demenin ve "Kürtçe" konuşmanın yasak olduğunu hatırlatarak, "Her şey yasaktı. Ne zaman Recep Tayyip Erdoğan, 'bütün yasakları kaldıracağım' dediği an süreç başladı. Yasaklar kalkmaya başladı, hepsine siz şahit oldunuz” dedi.
 • Derya Bakbak kadınlarla buluştuDerya Bakbak kadınlarla buluştu
  Güncel Haber
  AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Derya Bakbak, İmarlı Bölge’ de Kadınlarla Buluştu.
 • Gaziantep'te terör operasyonuGaziantep'te terör operasyonu
  Güncel Haber
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gaziantep mitingi öncesinde kentte yapılan terör operasyonunda 24 Haziran öncesi eylem hazırlığında bulunduğu tahmin edilen 12 kişi gözaltına alındı.
 • MHP Milletvekili adaylarından GTB'ye ziyaretMHP Milletvekili adaylarından GTB'ye ziyaret
  Güncel Haber
  24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimleri öncesi siyasi partilerin GTB üyelerine yönelik ziyaretleri sürüyor. MHP milletvekili adayları Muhittin Taşdoğan, Meral Özdemir, Serdar Çelik, Seyit Çapan, Berat Geyik, MHP İl Başkanı Muzaffer Çelik ile parti il ve ilçe teşkilatı temsilcilerinden oluşan heyet, GTB hububat ve bakliyat satış salonlarında üretici ve tacirlerle bir araya geldi.
 • Türkiye'de söz sahibiyizTürkiye'de söz sahibiyiz
  Güncel Haber
  AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve bir grup partili Almacı Pazarı ile trikocu esnafını ziyaret etti.
 • Seyir halindeki araç alev aldıSeyir halindeki araç alev aldı
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'in Nurdağı İlçesinde, hareket halindeyken bilinmeyen nedenle alev alan kamyonet yandı.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler