Alış Satış
Dolar : 5.3103 5.3316
Euro : 6.0221 6.0462
Sterlin : 6.9223 6.9738

Meşaleyi biz yaktık!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı” kapsamında enflasyona karşı yüzde 10 indirim kampanyasına her zaman olduğu gibi ilk destek Gazi şehirden geldi. Gaziantep'te Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde harekete geçen sanayici ve iş adamları ile esnaf odalarının temsilcileri, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında birçok sektördeki fiyatlarda yüzde 10-30 indirim kararı aldı.

2018-10-11 - 10:29 tarihinde eklendi.

Meşaleyi biz yaktık!

GAZİANTEP KENDİNE YAKIŞANI YAPTI

Türkiye genelinde başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na Gaziantep, kendine yakışanı yaptı, 81 ilden önce tarihi bir karar aldı, ivedilikle kampanyaya tam destek verdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odası, öncülüğünde destek verilmesine yönelik olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, enflasyonla topyekûn mücadeleye ilk destek veren şehir olduklarını belirterek, her zaman devletin ve milletin yanında duracaklarının altını çizdi.

HEP ENGELLERLE KARŞILAŞTIK

Türkiye’nin 2001 yılında büyük bir ekonomik krizle karşı karşıya kaldığını hatırlatan Şahin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisiyle, çık kısa zamanda ekonomik kalkınmada çok önemli mesafe aldık. Son 16 yıl içerisinde dünyanın en büyük 10 ekonomisi hedefini engellemek için birçok uygulamalara şahitlik ettim. 2011 yılında tüm makro dengelerin oturduğu artık dünyanın 10’uncu ekonomisine yaklaştığımız bir anda önce Gezi olayıyla, sonra 17-25 Aralık operasyonuyla emniyet ve hukuk darbesine maruz kaldık, asıl 15 Temmuz hain darbesini hiç ama hiç unutmamız gerekiyor. Vatanımız için milletimiz için kutsallarımız için ‘biz de varız’ diyen karanlık geceyi aydınlığa çıkaran bir ülke, bir millet var. 15 Temmuzda muradına eremeyenler, Ağustos ayından itibarin milletin cebine dokunmak üzerine başlatılan spekülatif hareketleri kapsayan süreci yaşatıyorlar.

81 İLE İLK MESAJI BİZ VERDİK

Hazine ve Maliye Bakanımızın başlatmış olduğu kampanyayla makro dengedeki 81 ili ilgilendiren alanda enflasyonla mücadelenin fitili yakıldı. Yüzde 10 gönüllü olarak bu mücadelede ildeki sektör temsilcilerinin hızlı bir biçimde ‘ben de varım’ demesi çok önemlidir. Kampanyayı duyan Gaziantep Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarları Odası’ndan yoğun bir biçimde telefon almaya başladım. Hakikatten sizinle onur duyuyorum, sizi başkanınız olmaktan büyük bir şeref duyuyorum. Bu değerler üzerinden o kadar hızlı destek veriyorsunuz ki anlatamam, meclis çatısı altında 81 ile ilk mesajı biz verdik, bu mücadelede örnek olduk, lider olduk. İyinin güzelin gayretinde olduk.

HER DURUŞ BİR KAHRAMANLIKTIR

Ne kadar zor şartlarda ürettiğinizi biliyorum ne kadar zor şartlarda rekabet ettiğinizi biliyorum. Hepimiz zaman ve mekanın şahitleriyiz, duruş çok önemli duygu çok önemli. Aslında bugün bir duruş, bir duygu gösteriyorsunuz.  Birbirimize ne kadar sıkı bir biçimde bağlı olduğumuzu gösteriyoruz. Biz büyük bir milletiz, büyük bir millet olmak demek büyük kahramanlıklar demektir. Aslında her duruş bir kahramanlıktır. Sizin bugünkü duruşunuz şehitlerimizin ruhunu uygun bir biçimde ‘ben de imkanlar ölçüsünde bir duruş gösteriyorum’ demektir. Bu çok kolay değil. Bir başkanınız olarak ben de bu duruşunuzun yanındayım, büyük fotoğrafa bakıldığında Dünya’ya şu mesaj veriliyor: Dünyanın en büyük 10’uncu ekonomisi hedefimiz hala devam ediyor. Siz ne yaparsanız yapın bizler güçlü bir biçimde kader birliği yaparak yolumuza devam edeceğiz.

HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

81 ilden ilk kez bir büyükşehir olarak meclis çatısı altında toplanarak safları sıkılaştırarak birlik ve beraberlik gösteriyorsak aslında bizlerin kolay gazi olmadığımızı gösteriyor. Her alanda enflasyonla mücadelede ben varım demeniz bu şehirde pahalıkla ilgili mücadelenin başlangıcı da olacaktır. Her şey gönülde başlıyor, vicdanda başlıyor, sevgide başlıyor. Bu duruşu gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Enflasyonla mücadele yaptığımız zaman, milletin cebine dokunmadığınız zaman Allah’ın izniyle önümüzdeki tüm engelleri aşarız. Hem ekonomik makro dengeleri hızlı biçimde dengeye oturtacağız, hem de insanın yaşamına dair tüm kolaylığı sağlayacağız. Aslında bugün herkese, insana dönük sevgiyi, kardeşliği, muhabbeti gösterirdik. Biz de büyükşehir olarak halkımızla sunulan hizmetlerde faturalarda yüzde 10 indirime gidiyoruz. Bu indirim sizlerden bekleyip biz yapmazsak yanlış olur. Hep birlikte topyekun bu mücadeleyi yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI

Gaziantep Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu ise, zamanın birlik beraberlik zamanı olduğunu belirterek, kampanyaya destek veren sektör temsilcilerine teşekkür etti.

ŞİMDİ KENETLENME ZAMANI

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkan Vekili Uğur Acıoğu da Gazianteplilerin kenetlenerek, kampanyanın başarıya ulaşması için elinden geleni yapacağını söyledi.

CANI YÜREKTEN KATILIYORUZ

Oli Center Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Büyükkömürcü: “Hükümetimizin başlattığı bu kampanyaya biz canı yürekten katılacağız. İnşallah yüzde 10 değil daha fazlasını çalıştığımız firmalarla görüşüp daha fazlasını halkımıza yansıtacağız. Bizde varız, var olacağız. Türkiye kazanacak, Gaziantep kazanacak.”

BİZDE VARIZ

Sembol Center Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz: “Topyekün mücadelede bizde varız. Her zaman olduğumuz gibi devamlı da olacağız.”

YÜZDE 15 İNDİRİM YAPACAĞIZ

Cergibozan Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Cergibozan: “Hükümetimizin başlatmış olduğu bu kampanyayı canı gönülden destekliyoruz. Yaklaşık 30 tane mağazamız ile vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bizler yüzde 10 değil belki de birçok üründe yüzde 15 indirim yapacağız.”

TÜRKİYE KAZANACAK, GAZİANTEP KAZANACAK

Yıldız Center Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldız: “Bu kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz. Türkiye kazanacak, Gaziantep kazanacak. Yıl sonuna kadar ekmeği 80 kuruşa satacağız.”

ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ

Winmar Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Selami Çolak: “Bizde bu kampanyada varız. Bizde yüzde 10 ve üzeri indirim yapacağız. Ülkemizin kalkınması için elimizden gelenin fazlasını yapacağız.”

TIRNAKLI EKMEK 85 KURUŞA SATACAĞIZ

Gaziantep Pideciler Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı: “Biz halkımıza hizmet etmek için buradayız. Ekmeğin fiyatını bizde düşürmek istiyoruz. Sizin yanınızdayız ama bizim biraz maliyetlerimiz yüksek. Biz 5 kişi ile 3 torba un işleyebiliyoruz. Yani fırıncılar, marketler gibi fabrikasyon değiliz. Onlar 5 kişi ile 50 torba işliyor. Bizde bu kampanyaya yüzde 15 ile destek vermek istiyoruz. 1 lira olan tırnaklı ekmeği 85 kuruşa satacağımızı taahhüt ediyoruz.”

TATLI YİYİP TATLI KONUŞALIM

Kare Baklava Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Turan: “Enflasyonla topyekün mücadelede Gastronominin başkenti Gaziantep’te insanların ağızlarını tatlandıralım diyorum. Bende baklavanın ana vatanı olan Gaziantep’te Kare Baklava ailesi olarak yüzde 10 indirimi bütün halkımıza taahhüt ediyorum. Tatlı yiyip tatlı konuşalım.”

İNDİRİM SÖZÜ VERİYORUZ

Gaziantep Kebap ve Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı: “Bakanlığımızın başlattığı kampanyaya sonuna kadar destek veriyoruz. Yüzde 15 baklavada, pastanede, kebapta ve lokantada indirim yapacağımızın sözünü veriyoruz.”

HÜKÜMETİMİZİN KARARININ ARKASINDAYIZ

Gaziantep Çorapçılar ve Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak: “Hükümetimizin almış olduğu kararın arkasındayız. Biz imalatçı arkadaşlarla görüştük ve yüzde 20-25 arasında bir indirim yapacağız.”

KENDİ İŞYERİMDE YÜZDE 35 İNDİRİM

Ciğer Kebapçıları Odası Başkanı Mehmet Gül: “Ben kendi işyerimde yüzde 35 indirim yapacağım. Esnafımızda yüzde 15 indirim yaparak bu kampanyaya destek olacağız.”

VATANDAŞI UCUZA ISITACAĞIZ

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik: “Yaklaşan kış ayı öncesinde şu anda en çok ihtiyaç duyulan şey yakacak ihtiyacı. Bilindiği üzere doların en çok vurduğu sektörlerinden birisi de kömür. Ekonomimize destek amaçlı Ömer Küsbeoğlu başkanımız çağırınca acil olarak toplantıya katılma kararı aldık. Bu kapsamda hemen büyük kömür ithalatçısı esnaflarımızla görüştüm ve onların desteğini alarak sektörümüzü temsil etmek adına toplantıya katıldım. Kış sezonuna fakir fukara vatandaşı ucuza ısıtmak için gayret göstereceğiz. Bu kapsamda da hükümetimizin almış olduğu karar doğrultusunda doların fiyatları vurmasına rağmen tüm gücümüzle kömür satışlarında yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt ediyoruz.”

OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN DESTEK VERİYORUZ

Gaziantep Mobilyacılar Odası Başkanı Ali Kutlu: “Mobilya sektöründe yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen yüzde 10’luk indirime destek veriyoruz. Hatta biz üyelerimizi serbest bıraktık yüzde 15 ile 25 arasında indirim yapabilecek üyelerimiz var.”

YÜZDE 20 DESTEK VERİYORUZ

Gaziantep Kunduracılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce: “Oda olarak bu kampanyaya yüzde 20 ile destek vereceğiz. İnşallah bu piyasaya olumlu bir şekilde yansır ve vatandaşlarımızın yüzü bir an önce güler.”

YÜZDE 25 İNDİRİM YAPACAĞIZ

Gaziantep Oto Makine ve Sanatkarları Odası Başkanı Mustafa Kemal Güneş: “Herkesin aracı var. Bizim insanımız doktora gitmezler ama yılda bir kez mutlaka arabasını bakıma götürürler. Kış üstü araçlara bakım lazım. Bizde oda olarak araçların bakım ve onarımında yüzde 25 indirim yapacağız. Bizde bu kampanyada varız.”

MEMELKETİMİZ KAZANSIN

Gaziantep Matbaacılar Odası Eyyüp Ökkeş Boynukısa: “Yüzde 10 bizim için çok büyük bir rakam ama esnafım adına ben söz veriyorum. Benimde burada herkesten tek bir isteğim var. Kimse Gaziantep dışına iş göndermesinler. İşleri kendi memleketimizde yapalım. Memleketimiz kazansın.”

Bu makale 268 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • Özyurt; 'Nizip’in Kalkınması İçin İşbirliğimiz Devam Edecek'Özyurt; 'Nizip’in Kalkınması İçin İşbirliğimiz Devam Edecek'
  Güncel Haber
  Nizip Ticaret Odası, Nizip Ziraat Odası olağan genel kurulunda Ziraat Odası Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeleyen Sıddık Durmaz’ a makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • Gaziray ve Metro ulaşım sorununu çözecekGaziray ve Metro ulaşım sorununu çözecek
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Başkanı Fatma Şahin, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin yıllardır kaderine terkedildiğini belirterek, “Belediyecilik iki çiçek dikmeyle olmaz. KÜSGET’in altyapı sorununu görmezden gelemezdik. Bu sorunu çözmez, üzerine bir de çiçek dikip belediyeciyim derseniz, o iş yanlış olur” dedi.
 • Yardım eli bekliyorYardım eli bekliyor
  Güncel Haber
  Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Süleyman Şah Mahallesi'nde bilinmeyen bir nedenle berber dükkanı yanan 4 çocuk babası Burhan Tolu yardım bekliyor.
 • Sahte avukat yakayı ele verdiSahte avukat yakayı ele verdi
  Güncel Haber
  Gaziantep’te kendisine avukat süsü vererek ofis açan ve müvekkillerinden para alan şahıs operasyonla yakalandı.
 • SANKO Üniversitesi ilçelerde bilgilendirme yapacakSANKO Üniversitesi ilçelerde bilgilendirme yapacak
  Güncel Haber
  SANKO Üniversitesi akademik kadrosu, 23 Şubat 2019 Cumartesi Günü Gaziantep’in Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinde “Ergen Çocuğunuzun Sağlığının Ne Kadar Farkındasınız” konulu halka açık konferans düzenleyecek.
 • Şahin'in projeleri, üniversite gençlerini heyecanlandırdıŞahin'in projeleri, üniversite gençlerini heyecanlandırdı
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Kariyer Zirvesi-Gençlerin Yerel Yönetimdeki Yeri ve Önemi” konulu konferansa katıldı. Gençlere tecrübelerini aktaran Şahin, gelecek dönem hayata geçireceği projeler üniversiteli gençleri heyecanlandırdı.
 • Yasa dışı bahis operasyonuYasa dışı bahis operasyonu
  Güncel Haber
  Adana merkezli 11 ilde, internet üzerinden yasa dışı bahis oynatan çeteye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 111 şüpheliden 7'si daha tutuklandı.
 • Fatma Şahin açık ara önde!Fatma Şahin açık ara önde!
  Güncel Haber
  24 Haziran seçimlerinde en yakın tahmini yapan anket şirketlerinden biri olan ORC araştırma şirketi 2019 yerel seçimlerine kısa bir süre kala ellerindeki son anket sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.
 • CHP’den bir aday dahaCHP’den bir aday daha
  Güncel Haber
  31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde CHP’nin Şahinbey belediye başkan adayı günde 4 kez değişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şahinbey adayı olarak açıkladığı Op. Dr. Sezgin Sönmez’in adaylıktan çekilmesinin ardından CHP Şahinbey’de bir türlü dikiş tutturamadı. YSK’ya listelerin teslim edilmesine 1 saat kala aday gösterilecek olan Dr. Nöfer Küllük’ün de adaylıktan çekilmesinin ardından listeye son dakikada aday olarak Av. Mehmet Yılmaz Çelik’in adı yazıldı. Ancak önceki gün CHP İl başkanlığında kimin başkan olması konusunda oylama yapıldı. Milletvekillerinin de katıldığı oylamada Muhittin Sait Köse’nin adaylığında karar kılındı. Oylamanın ardından YSK’ya ismi verilen Çelik, İl başkanı ve milletvekillerine sert tepki gösterdi.
 • Şimdi Gaziantep’e yatırım yapma zamanıŞimdi Gaziantep’e yatırım yapma zamanı
  Güncel Haber
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi,Gaziantep Valiliği Gazişehir Öğrenci Meclisinin toplantısına katıldı
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler