Alış Satış
Dolar : 5.3999 5.4216
Euro : 6.1562 6.1809
Sterlin : 6.9320 6.9835

GGC rol model oldu

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Özgüler, Hayri Özkeçeci, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri yeniden başkan seçilen Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yeni yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarette her iki başkan Ay ve yönetimine başarı dilerken gündeme dair konularla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

2018-10-13 - 07:51 tarihinde eklendi.

GGC rol model oldu

CEMİYETİN ÇITASINI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl içerisinde güzel projelere imza atacaklarını ifade eden Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, “15 Eylül’de kongremizi yaptık. Tüm gazetelerimizden, televizyonlarımızdan güçlü, dinamik bir yapıyla yönetim listesini oluşturduk. Geçen yılda güzel projelerimiz vardı.  Bu yıl cemiyetin çıtasını daha da yükselteceğiz. Toplu konut projesi yine bizim dönemimizde gerçekleşti. Basın ödül gecemiz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da devam edecek. Gecemiz Türkiye’de rol model oldu. Cemiyetimiz 1969 yılında kuruldu. Seneye 50 yılını kutlayıp onur gecesiyle taçlandıracağız. İnşallah şehrimize faydalı güzel projelere imza atacağız. Çok güzel projelerimiz var. Sizin de çok büyük desteğiniz oldu. Sizlerle uyum içerinde çalıştık. Bu uyumlu çalışmaların bundan sonra da devam etmesini umuyoruz. Meslektaşlarımın huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

SESİMİZ DAHA GÜÇLÜ ÇIKSIN DİYE MÜCADELE VERDİK

Her fırsatta yerel basının yaşadığını zorlukları dile getiren Başkan İbrahim Ay bu zorlu sürecin birlik ve beraberlikle atlatılabileceğini vurguladı. Ay, “Ülkemizde ekonomik anlamada sıkıntılar var.  Bundan en çok nasibini de alan yerel basın. Gazetelerimiz, televizyonlarımız, radyolarımız çok zor durumda. Gazetelerimizin tüketimi kağıt, kalıp, boya. Hepsi ithal, dövize endeksli. Dövizin artışından dolayı gerçekten çok zor durumdayız.  Bugün televizyonun uydu kirası 22 bin dolar. Bir gazetenin tek geliri aboneden ziyade resmi ilandır. 5 yıl önceye bakıyoruz,  aylık 20 bin lira resmi ilan geliyordu. Şimdiye dönüp bakıyoruz 5 yıl geçmiş, kullandığımız tüm malzemelere yüzde yüz zam geldi ama resmi ilan geliri 12 bin liraya düşmüş. Yani 8 bin lira bir kaybımız var.  Başarılı olursak eğer güç birliği yapalım istiyoruz. Gazeteleri birleştirelim. 20 ses olacağımıza 3 ses olalım. Sesimiz daha güçlü çıksın diye mücadele verdik. Tabi başarılı olur muyuz olamaz mıyız onu zaman gösterecek. Biz bunu dernekler arasın da yaptık. Cemiyetimiz en eski abi görevi gören bir yer. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yardım alan cemiyet burası. Benden önce de burasıydı şimdi de burası. 220 tane üyemiz var. 130 tane Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na ait sarı basın kartına sahip üyemiz mevcut. Benim olup olmamam önemli değil. Burayı ortak akılla yönetelim. Bölünmeye parçalanmaya gerek yok.  Biz bunu anlattık. Bazı arkadaşlarımız sorun çıkardı.  Saygı duyuyoruz ” şeklinde konuştu.

HER KURUMDA AYRIŞMALAR FARKLI DÜŞÜNCELER OLABİLİR

Her kurumda farklı düşüncelerin olduğunu ifade eden AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Öncelikle yeni dönem hayırlara vesile olsun. Basın camiası, gazeteciler cemiyeti bizim toplumumuzun önemli kurullarından birisi. Bu noktada iyi yönetilmesi gerekir. Son dönemlerde birlik ve beraberlik adına İbrahim Ay da bu işi çok güzel yapıyor. Her kurumda ayrışmalar farklı düşünceler olabilir bunlar bizim renklerimizdir, bunlar bizim güzelliklerimizdir ama siz kimseyi araştırmadan tüm arkadaşlarımızı kucaklayacak şekilde bu süreci devam ettireceğinizi düşünüyorum” dedi.

MİLLET OLARAK ÇOK BADİRE ATLATTIK

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, yaşanan ekonomik sıkıntıya değindi. Bu zorlu süreci millet olarak birlik ve beraberlikle atlatılacağını ifade eden AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, “Geçen hafta biz de genel merkezde cumhurbaşkanımızın da katılımıyla Türkiye’deki ilçe başkanları olarak buluştuk. Çok güzel verimli bir toplantıydı. Ama bu toplantıda görüştüğümüz en önemli hususlardan birisi şuydu;  Türkiye ekonomik bir saldırı altında özellikle 2013 yılında periyodik olarak gezi olaylarıyla başlayan sonraki süreçte Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen güçler, Türkiye’nin önünü kesmek için belli periyotlarla saldırı girişiminde bulunuyorlar. 13 Ağustos 2018’de döviz en yüksek rakamlara çıktı. Çok ciddi dalgalanmalar gösterdi. Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin en fazla rekor seviyede bir para çıkışı gerçekleşti. Bu da şunu gösteriyor ki bunların hepsi bir saldırıdır ama biz bir ve beraber olursak başarırız. Sizlerde gazetelerinizi basarken zorluk yaşıyorsunuz. Bunun bedelleri var sizlere de yansıyor.  Ama inşallah sabredersek bu süreçlerin hepsini aşacağız. Çünkü biz millet olarak çok badire atlattık.  İnşallah bu badireleri de atlatacağız. Yeni dönem tekrar hayırlara vesile olsun.”

HİZMET ETMEYE YÖNELİK ÇALIŞIYORUZ

AK Parti’nin kurumsal ve sistematik bir düzen içerisinde çalıştığını ifade eden Başkan Fadıloğlu, “Parti içerisinde belirli sistem dâhilinde, seni devamlı bisikletin pedalı çevirmeye zorlayan bir yapı var. Ya bu kurala uyacaksın ya da burada barınamazsın. Biz de barınmanın ötesinde eğer size bir görev verilmişse bunu en iyi şekilde layıkıyla yapıp ondan sonraki süreçte olur olmaz mesele değil ama seni buraya getiren anlayış sana güvenen vatandaşa hizmet etmek adına bu sınırlı zaman dilimi içinde maksimum hizmet üretmeye yönelik çalışıyoruz. İmkân dâhilinde en iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz. Fakat yapılan işlerde de herkesi memnun etmek mümkün değil. Aldığımız kararlar birini mutlu ederken diğerini mutsuz ediyor” dedi.

Yeniden başkan seçilen İbrahim Ay ve ekibini tebrik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, başarılarının devamını diledi. Konuşmaların ardından Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz,  Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yeni yönetime Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bulunduğu bir tablo hediye etti.

Bu makale 573 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
 • GKV’liler Mesleki Tanıtım GezisindeGKV’liler Mesleki Tanıtım Gezisinde
  Güncel Haber
  GAZİANTEP Kolej Vakfı Özel Okulları mesleki tanıtım çalışmalarına düzenlediği çeşitli söyleşilerle devam ederken öğrencilerini sahaya indirerek alan incelemesi yapmayı da sürdürüyor. Narlı'da bulunan Çimko Çimento fabrikasını ziyaret eden öğrenciler mühendislerden sektörle ilgili bilgiler alarak merak ettikleri konuları sorma şansı buldu.
 • ''Babam duymasın''''Babam duymasın''
  Güncel Haber
  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Habertürk televizyonundaki canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Akılda Kalan programına konuk olan Bakan Gül, çocukluğundan Osmanlı'nın yetiştirdiği son alimlerden olan büyükbabasına, siyasete atılmasından politik yaşamındaki dönüm noktalarına hakkında merak edilenleri anlattı.
 • Projesini hazırlayan gelsinProjesini hazırlayan gelsin
  Güncel Haber
  Gaziantep’te İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) 2019 yılı proje teklif çağrısına ilişkin mali destek programları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. İKA Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, İKA tarafından 2019 yılında belirlenen alanlardaki projelere 24 milyon lira destek verileceğini söyledi.
 • İttifakın kafası karışık!İttifakın kafası karışık!
  Güncel Haber
  Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağı ile ilgili belirsizlik devam ederken, çelişkili açıklamalar kafaları karıştırıyor.
 • En huzurlu bölgeyiz!En huzurlu bölgeyiz!
  Güncel Haber
  Bireysel silahlanmaya dikkat çekmek isteyen Umut Vakfı, Türkiye’nin bölgelere göre şiddet haritasını çıkardı. Buna göre, 2018 yılı içerisinde silahlı olaylar en fazla İç Anadolu Bölgesinde artarken, en düşük artış Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gerçekleşti.
 • Milletvekili Kaplan, Feray Şahin cinayetini meclise taşıdıMilletvekili Kaplan, Feray Şahin cinayetini meclise taşıdı
  Güncel Haber
  CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, 2017 yılında Mersin’de işlenen Feray Şahin cinayeti zanlısı polis memuru Fatih Burak A.’nın tahliye edilmesiyle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması için meclise bir soru önergesi sundu.
 • Adaylık karmaşasında son noktayı Koray Aydın koyduAdaylık karmaşasında son noktayı Koray Aydın koydu
  Güncel Haber
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP ile İYİ Parti ittifakının adayı henüz belirlenemedi. İki parti arasında yapılan görüşmelerde Gaziantep'te çıkacak olan adayın İYİ Parti tarafından belirleneceği açıklanırken, son günlerde kentte gösterilecek adayın daha önce 3 dönem bu görevi yapan ve ardından HDP Gaziantep ve İstanbul milletvekili olarak TBMM'ye giren Celal Doğan olacağı iddia edildi.
 • Gaziantep'te feci kazaGaziantep'te feci kaza
  Güncel Haber
  GAZİANTEP'te, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, karşı şeritte ilerleyen hafif ticari araca çarptı. Kazada hafif ticari araçta bulunan 4 kişi yaralandı.
 • Gaziantep Milletvekillerinden Bakan Çavuşoğlu’na ZiyaretGaziantep Milletvekillerinden Bakan Çavuşoğlu’na Ziyaret
  Güncel Haber
  AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret edip istişarede bulundular.
 • FETÖcü öğretmen gaybubet evinde yakalandıFETÖcü öğretmen gaybubet evinde yakalandı
  Güncel Haber
  Samsun'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aranan öğretmen Gaziantep'te saklandığı gaybubet evinde yakalanarak Samsun'a getirildi.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA

Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler