Alış Satış
Dolar : 4.7174 4.7363
Euro : 5.5201 5.5422
Sterlin : 6.2866 6.3332

Büyükelçi’den Şahin’e ziyaret

Dünya ortak bir terörist tanımında buluşamıyor

2016-02-19 - 14:06 tarihinde eklendi.

Büyükelçi’den Şahin’e ziyaret

GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Kafka'ya ziyaretinde, dünyanın ortak bir ‘terörist’ tanımında buluşamadığını söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Kafka ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Şahin, dünyanın ortak bir ‘terörist’ tanımını hala yapamadığını belirterek, "Birinin terörist dediğine, öbürü özgürlük savaşçısı derse, biri bunun yaptığı eylemlerin bana ne faydası olabilir diye bakarsa, burada en büyük sorun bu tanımlamadan geçiyor. Bu tanımlama aslında çok kolay, ama kafanızda çok farklı hesaplar varsa. Ortak tanımda buluşamıyor dünya. O zaman daha güvenli bir dünya oluşturacağız, nasıl biz çocuklarımıza daha iyi bir gelecek vaat edeceğiz" dedi.

MÜLTECİ SORUNU HER ÜLKENİN KENDİ BAŞINA ÇÖZEBİLECEĞİ BİR SORUN DEĞİL

Pavel Kafka da dün Ankara’da yaşanan terör saldırısının ardından Gaziantep’in Ankara’dan daha güvenli bir şehir olduğu düşüncesine kapıldığını belirtti. Yaralılara şifa ve şehit ailelerine başsağlığı dileyerek, çok üzüldüğünü dile getiren Kafka, “Mülteci sorunu büyük bir sorun. Bu her ülkenin kendi başına çözebileceği bir sorun değil. Bunun birlikte bütün dünya olarak görüşülüp ortak bir çözüm bulunması gerekir” dedi.

Mülteci sorununun Avrupa Birliği, Çek Cumhuriyeti veya Türkiye’nin bir araya gelerek tek başına çözebileceği bir sorun olmadığını ifade eden Kafka, “Şu anda Avrupa’ya gelen mültecilerin yüzde 50’si Suriyeli, yüzde 50’si ise diğer ülkelerden. Yani sadece sorunun Suriye’de çözülmesi bu mülteci akınını veya dünyadaki bu sorunumuzun çözümü anlamına da tam gelmiyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Fatma Şahin ve Büyükelçi Kafka, birbirlerine hediyeler verdi.

 

Bu makale 9050 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler