Alış Satış
Dolar : 4.7174 4.7363
Euro : 5.5201 5.5422
Sterlin : 6.2866 6.3332

CAHİDE tepkili

Yaralı yaban domuzu hayvanat bahçesine alınmadı

2016-03-04 - 15:28 tarihinde eklendi.

CAHİDE tepkili

7 gün 24 saat boyunca  gelen her ihbarı değerlendiren ve yaralı canların yardımına koşan Canlı Hayatını İyileştirme Derneği  , bu kez Nizip’ten  gece saat 23:00 ‘te gelen ihbarla  harekete geçti. Nizip’in Salkım Mahallesi’nde  3 gün boyunca derenin içerinde yaralı bir şekilde bekleyen yaban domuzu bulunduğu bilgisini alan Canlı Hayatını İyileştirme Derneği ekibi önce ilgili kurumları aradı , ardından Nizip’e doğru yola çıktı. Olay yerine kısa sürede ulaşan ekip , yaban domuzunu jandarma ve mahalle sakinlerinin de yardımıyla uzun uğraşlar sonucu yakalayıp , dernek aracına aldı  ve Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne kısa sürede ulaştı. Ancak iddiaya göre  Gaziantep Hayvanat Bahçesi kapısında yaban domuzunu tedavi ettirmek için saatlerce beklendi. Güvenlik görevlilerinin dışında sorumlu kimseye ulaşılamadı. Güvenlik görevlileri de  yaralı yaban domuzunu hiçbir şekilde içeriye alamayacaklarını söyledi.Yetkililere ulaşamayan Canlı Hayatını İyileştirme Derneği üyeleri , yaralı  domuzu  mecburen pansumanını yaptıktan sonra tekrar aldıkları yere bıraktı .

Canlı Hayatını İyileştirme Derneği Başkanı Cengiz Bayram, hayvan haklarını savunurken kurumların da üzerlerine düşen görevi yapmaları gerektiğini söyleyerek yaralı yaban domuzunun Hayvanat Bahçesi’nde tedavi edilmemesine tepki gösterdi.

Bayram yaşananları şöyle anlattı :

"Bize gelen ihbar üzerine Nizip?in Salkım Mahallesi'ne ekibimiz gitti. Mahalle sakinleri ile birlikte yaralı yaban domuzu uzun uğraşlar sonucu düştüğü dereden kurtarıldı. Yaralı hayvanı derneğimize ait araçlarla gece Gaziantep Hayvanat Bahçesine getirdik ve tedavi için saatlerce yetkili bekledik. Güvenlik görevlilerinin dışında sorumlu kimseye ulaşamadık. Güvenlik görevlileri yaralı yaban domuzunu hiçbir şekilde içeriye alamayacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi veterinerinin kontrol etmesini ve uygun görürlerse tekrar yerine bırakacağımızı belirttiğimiz halde hiçbir müdahalede bulunulmadı. Biz de hayvanın pansumanını yaptıktan sonra kendi imkanlarımızla tekrar aldığımız yere bırakmak zorunda kaldık.

 

Bayram, amaçlarının kavga etmek olmadığını ve sadece yaralı hayvanların tedavisi için kurumların üzerlerine düşen görevi yapmasını dile getirmek olduğunu da sözlerine ekledi 

Bu makale 9231 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler