Alış Satış
Dolar :
Euro :
Sterlin :

Yanık tedavisi görüyorlar

343 hastanın 224’ü Suriyeli

2016-02-26 - 13:44 tarihinde eklendi.

Yanık tedavisi görüyorlar

GAZİANTEP Ersin Arslan Devlet Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Erkılıç, merkezde tedavi gören 343 hastadan 224’ünün Suriyeli hasta olduğunu söyledi.

Opr. Dr. Erkılıç, geçen yıl ülkelerindeki iç savaşta yaralanan ve tedavi için Yanık Tedavi Merkezi'ne getirilen Suriyeli 38 hastanın öldüğünü söyledi. Savaşın başladığı günden bu yana merkezde tedavi gören Suriyeli hastaların Türk hastalardan daha fazla olduğunun belirten Opr. Dr. Erkılıç, "Savaşın başlamasından beri Suriyeli hastalarımız Türk hastalarımızdan daha fazla. Geçen senenin istatistiklerine gelecek olursak toplam 343 hastayı yatarak tedavi ettik. Bunlardan 165’i ağır yanık dediğimiz yanıklar. 343 hastanın 224’ü Suriyeli hastalar" dedi.

Suriye’den gelen yanık vakalarının savaşa bağlı yanıklardan daha ziyade petrolden mazot elde etme işlemi esnasında kapalı ortamlarda çıkan yangınlar sonucu oluştuğunu aktaran Opr. Dr. Erkılıç, şöyle dedi:

"Savaşa bağlı olarak yanık hastalar gelmesine rağmen büyük çoğunluğu petrolden mazot elde edimle işlemi sırasında kapalı ortamda çıkan yangınlar sonucu meydana geliyor. Bize gelen hastaların büyük çoğunluğu bu hastalardan oluşuyor. Son 15 güne kadar büyük bir yoğunluk yaşadık. Bölgede de bu hastaları kabul eden tek birim olduğumuz için çok fazla sayıda hasta geldi. Genelde hastalarımız Halep’in kuzeyinde yer alan Azez bölgesinden geliyor."

Hastanede tedavi görmekte olan Salih El Hamd ise uçaklardan bomba atılması sonrası varil patlaması sonucu yandığını ve Gaziantep’te tedavi gördüğünü söyledi. 

Bu makale 5586 kez okunmuştur

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıs. Sen de yorum ekle
Yorum ekleyin
Henüz yorum yapılmamıs.
Yorum yapmak için tıklayın
İlgili Haberler
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - Sonraki Sayfa »
Canlı Yayın
Yayin Akışı
Günün Yazarları
Galip ÜNLÜKARA
Tatlı Puan
Anketimize Katılın
.
Nobetci eczaleler
Nobetci eczaleler
Video Haberler